Κλείστε ραντεβού στα Τακτικά Εξωτερικά Ιατρεία

Δείτε τους πίνακες με τα ωράρια των εξωτερικών ιατρείων όλων των κλινικών και τα τηλέφωνα στα οποία μπορείτε να επικοινωνείτε μαζί μας για ραντεβού


Τακτικά Εξωτερικά ιατρεία


Για να κλείσετε ραντεβού σε οποιοδήποτε από τα παρακάτω ιατρεία παρακαλώ καλέστε στα τηλέφωνα: 2313 303312, 2313 303313.

Τα ραντεβού διατίθενται ανά τρίμηνο, ως εξής:

  • 1η Εργάσιμη του Δεκεμβρίου για το Α' τρίμηνο κάθε έτους
  • 1η Εργάσιμη του Μαρτίου για το Β' τρίμηνο κάθε έτους
  • 1η Εργάσιμη του Ιουνίου για το Γ' τρίμηνο κάθε έτους
  • 1η Εργάσιμη του Σεπτεμβρίου για το Δ' τρίμηνο κάθε έτους
ΠΡΟΣΟΧΗ: ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΤΡΙΜΗΝΑ OΛA ΤΑ ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΚΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ, ΘΑ ΔΙΑΤΙΘΕΝΤΑΙ ΑΠΟ 12.03.2019, 10.06.2019, 16.09.2019 ΚΑΙ 09.12.2019.

Ώρες: 7:30 - 14:30

Δευτέρα - Παρασκευή

ΠΡΟΣΟΧΗ: Τα ραντεβού ΔΙΑΤΊΘΕΝΤΑΙ μόνο τηλεφωνικά. ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗΤΗ Η ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ ΑΜΚΑ ΚΑΙ ΕΝΟΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ



Σχεδιάγραμμα Πρόσβασης

Σχεδιάγραα Πρόσβασης στη Γραατεία Τακτικών Εξωτερικών Ιατρείων
Γραμματεία Εξωτερικών Ιατρείων


Σχεδιάγραα Πρόσβασης στη Γραατεία Τακτικών Εξωτερικών Ιατρείων




Κλινική Αναισθησιολογίας και Εντατικής Θεραπείας
Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Ιατρείο Πόνου κάθε Τρίτη-Πέμπτη
ώρες 11.00-12.00
Αμανίτη Αικατερινη (Επίκουρη καθηγήτρια)



Καρδιοθωρακοχειρουργική Κλινική
Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Εξωτερικό Ιατρείο Καρδιοχειρουργικών περιστατικών κάθε Τρίτη, Πέμπτη
ώρες: 10.00-13.00
Γεώργιος Σάρλης (Επιμελητής Β'),

Καραπαναγιωτίδης Γεώργιος (Επίκουρος Καθηγητής)
Εξωτερικό Ιατρείο Θωρακοχειρουργικών περιστατικών κάθε Δευτέρα, Τετάρτη
ώρες: 8.30-10.10
Χριστόφορος Φορούλης (Αν. Καθηγητής),

Ταγαράκης Γεώργιος (Επίκουρος Καθηγητής)
Χειρουργικών Παθήσεων ΑΟΡΤΗΣ κάθε Τρίτη
ώρες: 10.00 - 12.00
Πασχάλης Τόσιος (Αν. Καθηγητής)
Μηχανικής υποστήριξης καρδιακής ανεπάρκειας κάθε Πέμπτη
ώρες: 9.00-10.00
Πολυχρόνης Αντωνίτσης (Επίκουρος Καθηγητής)



Α΄ Καρδιολογικής Κλινικής
Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Τακτικό ιατρείο κάθε Τρίτη 10.00 - 12.00
κάθε Πέμπτη 10.00-12.00
κάθε Παρασκευή 12.00-14.00
Γεώργιος Καζινάκης (Δ/ντής ΕΣΥ),

Περικλής Κουνατιάδης (Δ/ντής ΕΣΥ),

Γρηγόριος Σαββόπουλος (Δ/ντής ΕΣΥ)
Ανθεκτικής Υπέρτασης κάθε Τρίτη
ώρες: 12.00-14.00
Αντώνης Ζιάκας (Καθηγητής)
Έλεγχος Βηματοδοτών κάθε Δευτέρα
ώρες: 10.00-12.00
Στυλιανός Παρασκευαΐδης (Δ/ντής ΕΣΥ)
Λιποδολογικό κάθε Παρασκευή 
ώρες: 10.00-12.00
Αμαλία Μπουφίδου (Δ/ντρια ΕΣΥ)
Συγγενών Καρδιοπαθειών Ενηλίκων Κάθε Πέμπτη
ώρες: 12.00-14.00

Για ραντεβού στο 2310 994838 από 10.00-12.00
Χαράλαμπος Καρβούνης (Καθηγητής)

Ιατρείο Μυοκαρδιοπαθειών

κάθε Τετάρτη
ώρες: 12.00-14.00

Γεώργιος Ευθυμιάδης (Αν. Καθηγητής)

Ιατρείο Καρδιακής Ανεπάρκειας κάθε Τετάρτη ώρες: 12.00-14.00 Καραμήτσος Θεόδωρος (Επίκουρος Καθηγητής)
Iατρείο Πνευμονικής Υπέρτασης κάθε Τρίτη
ώρες: 12.30-14.00

Για ραντεβού στο 2310 994838 από 10.00-12.00
Χαράλαμπος Καρβούνης (Καθηγητής),

Γεώργιος Γιαννακούλας (Επίκουρος Καθηγητής)
Ιατρείο Βαλβιδοπαθειών και Δομικών Καρδιοπαθειών κάθε Δευτέρα
ώρες: 13.00-14.30
Σιάνος Γεώργιος (Αν. Καθηγητής)
Καρδιολογικό Μεσογειακής Αναιμίας κάθε Δευτέρα
ώρες: 09.00
Χαράλαμπος Καρβούνης (Καθηγητής)
Γεώργιος Γιαννακούλας (Επίκουρος Καθηγητής)



Α΄ Νευρολογικής Κλινικής
Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Ιατρείο Διαταραχών ύπνου και Ναρκοληψίας κάθε Πέμπτη
ώρες: 9.00-11.00

Τσολάκη Μαγδαληνή (Καθηγήτρια),

Κυρρητόπουλο Ανδρέα (Ακαδημαϊκό υπότροφο)

Ιατρείο Νευροανοσολογικών Νοσημάτων κάθε Παρασκευή
ώρες: 11.00-13.00

Φωτίου Δημήτριο (Λέκτορα),

Νώτα Κωνσταντίνο (Ακαδημαϊκό υπότροφο)

Νευρολογικό Ιατρείο κάθε Δευτέρα, Τετάρτη, Πέμπτη
ώρες: 9.30-11.10

Ευφροσύνη Κουτσουράκη (Αν. Καθηγήτρια),

Θωμάς Τέγος (Αν. Καθηγητής)

Ειδικό εξωτερικό ιατρείο Αλλαντικής Τοξίνης σε Νευρολογικές Παθήσεις κάθε Παρασκευή
ώρες 11.00-12.00
Θωμάς Τέγος (Αν. Καθηγητής)
Ειδικό Εξωτερικό Ιατρείο Σκλήρηνσης Κ.Π & Νευροανοσολογικών Νοσημάτων (μυασθένειας Gravis, ανοσολογικών νευροπαθειών, φλεγμονωδών μυοπαθειών, παρανεοπλασματικών συνδρόμων) κάθε Δευτέρα
ώρες: 11.30-13.30
Ευφροσύνη Κουτσουράκη (Αν. Καθηγήτρια)
Αγγειακών Εγκεφαλικών Επεισοδίων κάθε Τρίτη
ώρες: 10.00-12.00
Τέγος Θωμάς (Αν. Καθηγητής)
Ανοιας και Συναφών διαταραχών κάθε Τρίτη
ώρες: 9.00-12.30
Μάρθα Σπηλιώτη (Επίκουρη Καθηγήτρια)
Διαταραχών κινητικότητας και Νόσος Πάρκινσον κάθε Τετάρτη
ώρες: 11.00-13.00
Μαριάνθη Αρναούτογλου (Αν. Καθηγήτρια)
Ιατρείο Επιληψίας κάθε Πέμπτη
ώρες: 9.00-13.00
Μάρθα Σπηλιώτη (Επίκουρη Καθηγήτρια)
Αγγειακών Εγκεφαλικών Επεισοδίων κάθε Πέμπτη
ώρες: 11.00-13.40
Θωμάς Τέγος (Αν. Καθηγητής)
Παρεγκεφαλιδικές παθήσεις κάθε Δευτέρα
ώρες: 12.30-14.00
Ιατρείο Νόσου Κινητικού Νευρώνα κάθε Παρασκευή
ώρες: 10.00-11.00
Μαριάνθη Αρναούτογλου (Αν. Καθηγήτρια)



Β΄ Νευρολογικής Κλινικής
Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Ανοιας και συναφών διαταραχών κάθε Τετάρτη
ώρες: 12.00-13.00
Παναγιώτης Ιωαννίδης (Αν. Καθήγητης)
Πολλαπλής Σκλήρυνσης κάθε Δευτέρα
ώρες 9.00-11.40
Νικόλαος Γρηγοριάδης (Καθηγητής)
Πάρκινσον-Εξωπυραμιδικά νοσήματα κάθε Δευτέρα
ώρες: 11.00-12.30
Νικόλαος Γρηγοριάδη (Καθηγητής)
Αυτοάνοσης Νευρολογίας κάθε Δευτέρα, Τρίτη και Τετάρτη
ώρες: 09.00-11.00
Νικόλαος Γρηγοριάδη (Καθηγητής)
Επιληψίας κάθε Παρασκευή
ώρες: 09.00-11.00
Αφράντου Θεοδώρα (Επιμελήτρια Α')
Νευρομυϊκών Νοσημάτων Ενηλίκων (MDA) κάθε Δευτέρα
ώρες: 10.00-13.00
Βασίλειος Κιμισκίδης (Καθηγητής)
Επιληψίας και εργαστ. Νευροφυσιολογίας κάθε Τρίτη
ώρες: 09.00-13.30
Βασίλειος Κιμισκίδης (Καθηγητής)
Αγγειακών-Εγγεφαλικών Νόσων κάθε Τρίτη
ώρες: 11.00-12.30
Θεόδωρος Καραπαναγιωτίδης (Επίκουρος Καθηγητής)
Κεφαλαλγίας κάθε Πέμπτη
ώρες: 11.00-13.00
Θεόδωρος Καραπαναγιωτίδης (Επίκουρος Καθηγητής)



Α΄ Νευροχειρουργικής Κλινικής
Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Ιατρείο Νευροχειρουργικής κάθε Τρίτη και Παρασκευή
ώρες: 10.00-11.30
Ιωάννης Μπαλογιάννης (Διευθυντής),

Σταματίου Σταύρος (Επιμελητής Β΄ ΕΣΥ)

Σάρλης Παναγιώτης (Επικ. Επιμελητής Β΄)
Νευροογκολογικό ιατρείο κάθε Τετάρτη
ώρες: 11.30-13.00
Νικόλαος Φόρογλου (Αναπλ. Καθηγητής),

Σταματίου Σταύρος (Επιμελητής Β΄ ΕΣΥ)



Α΄ Παθολογικής Κλινικής
Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Εξωτερικό Ενδοκρινολογικό Ιατρείο κάθε Δευτέρα, Παρασκευή
ώρες: 10.00-12.30
Κώτσα Καλλιόπη (Αν. Καθηγήτρια)
Ιδιοπαθών Φλεγμονής Εντέρου κάθε Παρασκευή
ώρες: 10.00-12.00
Γεώργιος Γερμανίδης (Αν. Καθήγητης)
Ιατρείο Διαβητολογικού Κέντρου
ΤΥΠΟΥ Ι)
κάθε Τρίτη
ώρες: 09.30-12.00
Καλλιόπη Κωτσα (Αν. Καθηγήτρια)
Ιατρείο Διαβητολογικού Κέντρου
ΤΥΠΟΥ ΙΙ)
κάθε Πέμπτη, Παρασκευή
ώρες: 10.00-12.00
Καλλιόπη Κωτσα (Αν. Καθηγήτρια)
Εξωτερικά Ιατρεία Ειδικών Λοιμώξεων κάθε Τρίτη, Τετάρτη, Πέμπτη
ώρες: 9.00 - 11.00
Παναγιώτης Κολλάρας (Δ/ντής ΕΣΥ),

Συμεών Μεταλλίδης (Αν. Καθήγητης),

Θεόφιλος Χρυσανθίδης (Επιμελητής Α')
Ηπατολογικό Εξωτερικό Ιατρείο κάθε Τετάρτη
ώρες: 8.00-11.00
Γεώργιος Γερμανίδης (Αν. Καθήγητης)
Οστεοπόρωση ενδοκρινολογικού Κάθε Δευτέρα
ώρες 10.00-12.30
Κώτσα Καλλιόπη (Αν. Καθηγήτρια)
Εξωτερικό Ιατρείο Λοιμώξεων κάθε Τρίτη, Πέμπτη 
ώρες: 9.00-10.40
Συμεών Μεταλλίδης (Αν. Καθήγητης),

Αφροδίτη Τσώνα (Επιμελητής Α')
Παρακεντήσεις Θυρεοειδούς αδένα κάθε Τρίτη
ώρες: 9.30-11.30
Καλλιόπη Κωτσα (Αν. Καθηγητρια)
Λιπιδίων - Παχυσαρκίας κάθε Τετάρτη
ώρες: 08.30-10.30
Καλλιόπη Κωτσα (Αν. Καθηγήτρια)
Νεφρολογικό Εξωτερικό Ιατρείο Κάθε Δευτέρα έως Παρασκευή
ώρες: 9.00-11.00
Ιωάννης Καλεβρόσογλου (Δ/ντής ΕΣΥ)

Σαββίδης Νικόλαος (Δ/ντής ΕΣΥ),

Βασίλειος Λιακόπουλος (Αν. Καθηγητής),

Αθανάσιος Σιούλης (Δ/ντής ΕΣΥ)
Νεφρολογικό Μεταμοσχευμένων κάθε Τρίτη
ώρες: 9.00 10.10
Αθανάσιος Σιούλης (Δ/ντής ΕΣΥ)
Αιματολογικό Εξωτερικό Ιατρείο κάθε Πέμπτη
ώρες: 9.00 - 11.30
Μαρία Παπαιωάννου (Αν. Καθηγήτρια)
Αιματολογικό Εξωτερικό Ιατρείο κάθε Δευτέρα
ώρες: 10.00 14.00
Δέσποινα Παντελίδου (Δ/ντρια ΕΣΥ ΕΣΥ)
τηλ.2310 994845
Αιματολογικό Εξωτερικό Ιατρείο κάθε Τετάρτη
ώρες: 9.00 14.00
Παντελής Χαλούδης (Δ/της)
τηλ. 2313 303277
Ηπατολογικό Εξωτερικό Ιατρείο κάθε Τετάρτη
ώρες: 8.30. 11.00
Γεώργιος Γερμανίδης (Αν. Καθήγητης)
Εξωτερικό Ιατρείο Παθολογίας κάθε Δευτέρα, Τετάρτη, Παρασκευή
ώρες: 9.00 11.00
Αντώνιος Σοφός (Δ/ντής ΕΣΥ)
Οδοντιατρείο Ειδικών Λοιμώξεων κάθε Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη, Πέμπτη
ώρες: 8.30
Χάρης Χάρης (Επιμελητής Α')
Εφηβικών Διαταραχών κάθε Τετάρτη
ώρες: 11.00 - 14.00
Καλλιόπη Κώτσα (Αν. Καθηγήτρια)
Νοσημάτων συνδετικού ιστού κάθε Τρίτη
ώρες: 09.00 - 12.00
Ζεμπεκάκης Παντελής (Καθηγητής)
Ιατρείο Παθολογίας – Λοιμώξεων κάθε Τρίτη-Πέμπτη
ώρες 16.00
Θεόφιλος Χρυσανθίδης, (Επιμελητής Α')
Αιματολογικό Εξωτερικό Ιατρείο κάθε Πέμπτη
ώρες 09:00-14:00
Ευδοξία Χατζηχαρίση (Δντρια ΕΣΥ)
Υπερτασιολογικό Εξωτερικό Ιατρείο Κάθε Τρίτη, Τετάρτη, Πέμπτη, Παρασκευή
ώρες: 9.00-11.00
Ζεμπεκάκης Παντελής (Καθηγητής),
Σαββίδης Νικόλαος (Δ/ντής ΕΣΥ)
Υπόφυσης Ενδοκρινολογικού Κάθε Τετάρτη
ώρες: 8.30-10.30
ΤΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΛΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ
Ενδοκρινολογικών Παθήσεων Ασθενών με χρόνια αιματολογικά νοσήματα Κάθε Τρίτη
ώρες: 8.30-10.30
ΤΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΛΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΜΑ



Α΄ Προπαιδευτικής Παθολογικής Κλινικής
Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Παθολογικής Ογκολογίας κάθε Δευτέρα, Τετάρτη
ώρες: 9:00 - 12.00
Βαγιωνάς Αναστάσιος (Επιμελητής Β')
Ιατρείο Ιδιοπαθών Φλεγμονωδών Νόσων του Εντέρου (Νόσος Crohn, ελκώδης κολίτιδα) κάθε Τετάρτη Ανδρέας Πρωτόπαπας (Διευθυντής)
Παθολογικό κάθε Τρίτη και Πέμπτη
ώρες: 9.00 - 11.30
Κωνσταντίνος Τζιόμαλος (Επίκουρος Καθήγητης),

Χρήστος Σαββόπουλος (Καθηγητής)
Ιατρείο Λιπιδίων κάθε Πέμπτη
ώρες: 8.30- 11.00 
Απόστολος Χατζητόλιος (Καθηγητής),

Χρήστος Σαββόπουλος (Καθηγητής)
Υπερτασιολογικό κάθε Δευτέρα, Πέμπτη
ώρες: 10.00 - 14.00
Απόστολος Χατζητόλιος (Καθηγητής-Δ/ντής ΕΣΥ),

Χρήστος Σαββόπουλος (Καθηγητής)
Διαβητολογικό κάθε Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη, Πέμπτη, Παρασκευή
ώρες: 8.30 - 13.30
Τριαντάφυλλος Διδάγγελος (Αν. Καθηγητής),

Κελεγκούρης Ιορδάνης
Γαστρεντερολογικό κάθε Παρασκευή
ώρες: 8.30- 13.30
Ανδρέας Πρωτόπαπας (Διευθυντής)
Αιμόστασης κάθε Τρίτη
ώρες: 11.00 - 14.00
Φώτιος Γκιρτοβίτης (Επιμελητής Α')
Αιματολογικό κάθε Δευτέρα
ώρες: 9.30 - 14.00
Βασίλειος Περιφάνης (Επίκουρος Καθηγητής)
Αιματολογικό κάθε Τρίτη
ώρες: 10.30 - 14.00
κα Γεωργία Καϊάφα (Επικουρη Καθηγήτρια)
Ιατρείο Ρευματικών και Αυτοάνοσων Νοσημάτων κάθε Τρίτη
ώρες: 11.00 - 13.30
Απόστολος Χατζητόλιος (Καθηγητής)

Σουλτάνα Σπυριδωνάκου (Πανεπιστημιακή Υπότροφος)
Α.Ε.Ε. Αγγειακών εγκεφαλικών παθήσεων κάθε Τρίτη
ώρες: 11.00 - 14.00
Απόστολος Χατζητόλιος (Καθηγητής),

Χρήστος Σαββόπουλος (Καθηγητής)
Νεφρολογικό κάθε Πέμπτη
ώρες: 9.00 - 11.30
Κανάκης Ευθύμιος (Δ/ντής ΕΣΥ)
Ηπατολογικό κάθε Τρίτη, Τετάρτη
8.30-13.30
Πρωτόπαπας Ανδρέας (Διευθυντής)
Μεταβολισμού και Παχυσαρκίας κάθε Τετάρτη
ώρες: 11.00 - 13.00
Σαββόπουλος Χρήστος (Καθηγητής)
Διακοπής Καπνίσματος κάθε Τετάρτη
ώρες: 13.00 - 14.00
Σαββόπουλος Χρήστος (Καθηγητής)
Ενδοκρινολογικό κάθε Παρασκευή
ώρες: 10.00 - 12.30
Απόστολος Χατζητόλιος (Καθηγητής)
Διαβητολογικό ετήσιος έλεγχος κάθε Τρίτη
ώρες: 09.00 - 14.00
Διδάγγελος Τριαντάφυλλος (Αν. Καθηγητής)
Διαβητολογικό Αντλιών Ινσουλίνης τύπου Ι κάθε Πέμπτη
ώρες: 09.00 - 14.00
Διδάγγελος Τριαντάφυλλος (Αν. Καθηγητής)



Β΄ Παιδιατρικής Κλινικής
Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί

Ιατρείο αντλιών ινσουλίνης για Παιδιά με Σακχαρώδη Διαβήτη τύπου

κάθε 1η Δευτέρα του μήνα ώρες: 8.30-10.30

κάθε 3 η Δευτέρα του μήνα ώρες: 8.30-10.30

Ζαχαρούλα Καραμπούτα (Διευθύντρια ΕΣΥ),

Ασημούλα Γαλλή-Τσινοπούλου (Καθηγήτρια ΑΠΘ)

Ιατρείο συνταγογράφησης αυξητικής ορμόνης

κάθε 2η & 4η Δευτέρα του μήνα ώρες: 8.30-10.30

Ασημούλα Γαλλή-Τσινοπούλου (Καθηγήτρια ΑΠΘ)

Αιματολογικό Ιατρείο Παίδων

κάθε Δευτέρα
ώρες: 9.00-11.00

Θεοδότης Παπαγεωργίου (Διευθυντής ΕΣΥ)

Ιατρείο Νευρομυϊκών Παθήσεων (MDA Hellas)

κάθε Δευτέρα
ώρες: 10.00-13.00

Βασίλειος Κιμισκίδης (Καθηγητής ΑΠΘ)

Γαστρεντερολογικό

κάθε Δευτέρα
ώρες 10:30-12:30

Μούδιου Τατιανή (Επιμελήτρια Α'  ΕΣΥ)

Ιατρείο Υπέρτασης Παίδων Εφήβων

κάθε Δευτέρα
ώρες: 10.30 12.30

Μαρία Στάμου (Διευθύντρια ΕΣΥ)

Τακτικό Εξωτερικό Ιατρείο

κάθε Δευτέρα, Παρασκευή
ώρες: 8.30-10.30

Ντούμα Στεργιάννα (Δ/ντρια ΕΣΥ),

Ζαχαρούλα Καραμπούτα (Δ/τρια ΕΣΥ),

Ευτέρπη Παυλίδου (Επιμελήτρια Α' ΕΣΥ),

Δουλιόγλου Βάη (Διευθύντρια ΕΣΥ)

Ενδοκρινολογικό Παίδων

Κάθε Τρίτη
ώρες: 8.30-12.30

Ασημούλα Γαλλή-Τσινοπούλου (Καθηγήτρια  ΑΠΘ)

Αιματολογικό Ιατρείο Παίδων

κάθε Τρίτη
ώρες: 9.00-11.00

Αθανάσιος Τραγιανίδης (Επίκουρος Καθηγητής ΑΠΘ)

Ογκολογικό Ιατρείο Παίδων

Τρίτη έως Παρασκευή, ώρες
9.00-11.00

Θεοδότης Παπαγεωργίου (Διευθυντής ΕΣΥ),

Αθανάσιος Τραγιαννίδης (Επίκουρος Καθηγητής)

Εμμανουήλ Χατζηπαντελής (Αν. Καθηγητής ΑΠΘ)

Νευρολογικό Ιατρείο Παίδων

κάθε Τρίτη
ώρες: 9.00-12.00

κάθε Παρασκευή
ώρες: 08.30-12.30

Ευάγγελος Παύλου (Αν. Καθηγητής)

Ευτέρπη Παυλίδου (Επιμελήτρια Α' ΕΣΥ)

Καρδιολογικό Ιατρείο Παίδων (Εργαστήριο Υπερηχοκαρδιογραφίας)

κάθε Τρίτη, Πέμπτη
ώρες: 10.00-12.00

Ανδρέας, Γιαννόπουλος (Αν. Καθηγητής ΑΠΘ)

Αιματολογικό Ιατρείο Παίδων

κάθε Τετάρτη
ώρες: 9.00-11.00

Εμμανουήλ Χατζηπαντελής (Αν. Καθηγητής ΑΠΘ)

Γενετική Συμβουλευτική

κάθε Τετάρτη
ώρες: 9.00-11.00

Φιδάνη Στυλιανή (Καθηγήτρια ΑΠΘ)

Νεφρολογικό Ιατρείο Παίδων

κάθε Τετάρτη
ώρες: 10.30-12.30

Μαρία Στάμου (Διευθύντρια ΕΣΥ)

Παιδικού Διαβήτη

Κάθε Τετάρτη
ώρες: 8.30-12.30

 

Κάθε Πέμπτη
ώρες: 8.30-12.30

 

Ασημούλα Γαλλή-Τσινοπούλου (Καθηγήτρια ΑΠΘ)

Ζαχαρούλα Καραμπούτα  (Δ/ντρια ΕΣΥ)

Παιδοπνευμονολογικό

κάθε Πέμπτη
ώρες 08:30-12:30

Χαϊδοπούλου Αικατερίνη (Καθηγήτρια ΑΠΘ)

Παιδοενδοκρινολογικό Ιατρείο για ασθενείς με Ογκολογικά και Αιματολογικά Νοσήματα

κάθε Πέμπτη ώρες: 11.00-13.00

Ασημούλα Γαλλή-Τσινοπούλου (Καθηγήτρια ΑΠΘ)

Παιδικής Κεφαλαλγίας

κάθε Παρασκευή
ώρες: 10.30-12.30

Δουλιόγλου Βάη (Διευθύντρια ΕΣΥ)




Α΄ Προπαιδευτικής Χειρουργικής Κλινικής
Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Παχέος εντέρου κάθε Τρίτη
ώρες: 10.00 12.30
Αντώνιος Μιχαλόπουλος (Καθηγητής)
Μαστού κάθε Δευτέρα  
ώρες: 09.00 11.40
Σμαρώ Νέττα (Δ/ντρια ΕΣΥ)
Διαγνωστικών και Επεμβατικών Ενδοσκοπήσεων καθημερινά 9.00 - 11.00 Αικατερίνη Κοτζάμπαση (Δ/ντρια ΕΣΥ)
Μελανώματος-Σπίλων κάθε Δευτέρα
ώρες: 11.00 - 13.00
Κυβρακίδης Εμμανουήλ (Δ/ντής ΕΣΥ)
Αγγειοχειρουργικής κάθε Τετάρτη
ώρες: 10.00 - 13.00
Κτενίδης Κυριάκος
(Καθηγητής),

Καπούλας Κων/νος (Επιμελητής Β')

Γκιώνης Μιχαήλ
(Επιμελητής Β')
Γενικής Χειρουργικής κάθε Δευτέρα, Πέμπτη
ώρες: 9.00 12.20
Κυβρακίδης Εμμανουήλ
(Δ/ντής ΕΣΥ)
Χειρουργικής Ενδοκρινων Ασθενών κάθε Τρίτη
ώρες: 12.00 - 14.00
Παπαβραμίδης Θεοδόσιος (Επίκ. Καθηγητής)
Ορθοπεδικού τραύματος κάθε Πέμπτη
ώρες: 9.00-10.40
Ηρακλής Ιτσιόπουλος (Επιμελητής Α')
Ήπατος - Χοληφόρων - Παγκρέατος κάθε Τετάρτη
ώρες: 09.00-11.00
Δανιήλ Παραμυθιώτης (Επίκουρος Καθηγητής)
Κατακλίσεων και χρονίων έλκων κάθε Δευτέρα και Τετάρτη
ώρες: 11.00-13.00
Ιωάννης Πλιάκος



Γ΄ Χειρουργικής Κλινικής
Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Εξωτερικό Ιατρείο Γενικής Χειρουργικής κάθε Τρίτη, Παρασκευή
ώρες: 10.00-12.30
Ισαάκ Κεσίσογλου (Καθηγητής)
Κων/νος Σαπαλίδης (Επικουρος Καθηγητής)
Παχέως εντέρου κάθε Τετάρτη
ώρες: 09.00-11.00
Χριστόφορος Κοσμίδης (Επίκουρος Καθηγητής)
Μελανωμάτων κάθε Τετάρτη
ώρες: 11.00-13.00
Χριστόφορος Κοσμίδης (Επίκουρος Καθηγητής)
Μαστού κάθε Παρασκευή
ώρες: 11.00-13.00
Ισαάκ Κεσίσογλου (Καθηγητής)
Ορθοπαιδικό κάθε Τετάρτη
ώρες: 9.00 - 12.00
Δημοσθένης Τσίτουρας (Επικουρος Καθηγητής)
Εξωτερικό Ιατρείο Ήπατος - Χοληφόρων - Παγκρέατος κάθε Παρασκευή
ώρες: 11.30-13.30
Ισαάκ Κεσίσογλου (Καθηγητής)



Γ΄ Ψυχιατρικής Κλινικής
Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Ψυχιατρικό Δευτέρα, Τετάρτη, Παρασκευή
ώρες: 9.00 13.00
Κωνσταντίνος Φουντουλάκης (Καθηγητής),

Κυζιρίδης Θεοχάρης (Επιμελητής Β')
Ιατρείο Επανερχομένων κάθε Δευτέρα, Τρίτη, Πέμπτη
09.00 - 12.30
Προκόπιος Προκοπίου (Επιμελητής Α')
τηλ. 2310 993379,

Καρακατσούλης Γρηγόρης (Επιμελητής Β')
Ψυχοακουστικής

κάθε Τρίτη
ώρες: 10.00-14.00

τηλ ραντεβού 2310994739

Βασιλική - Μαρία Ηλιάδου (Αν. Καθηγήτρια)
Ψυχιατρική εφήβων Καθημερινά 8.00 Νικόλαος Ζηλίκης (Καθηγητής),

Φανή Σιαμούλη (Επιμελήτρια Β'),

Χαρίκλεια Δεσέρη (Επιμελήτρια Β'),

Σπυριδούλα Κώτση (Επιμελήτρια Β')
Ψυχογηριατρικό κάθε Τρίτη
ώρες: 9.30 12.50
Κυζιρίδης Θεοχάρης (Επιμελητής Β')
Παιδοψυχιατρικό Κάθε Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη & Πέμπτη
ώρες: 11.00
Γ. Μανολωπούλου,
Σπ. Κώτση,
Φ. Σιαμούλη
τηλ. 2313303203 καθημερινά 13.00-14.00
Ψυχοθεραπευτικό κάθε Τρίτη
ώρες: 9.00
Ιωάννα Ιεροδιακόνου - Μπένου (Αν.Καθηγήτρια) τηλ. 2310 994637
Παρακολούθησης- Συμβουλευτικής κάθε Τρίτη
ώρες: 10.00 - 13.00
Ιωάννα Ιεροδιακόνου - Μπένου (Αν.Καθηγήτρια)
Ενέσιμων Αντιψυχ. Μακρ. Διάρκειας κάθε Τετάρτη, Παρασκευή
ώρες: 9.00 - 12.00
Προκόπιος Προκοπίου (Επιμελητής Α')




Α΄ Ωτορινολαρυγγολογικής Κλινικής
Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Τακτικό Ω.Ρ.Λ. Ιατρείο κάθε Δευτέρα, Τετάρτη, Πέμπτη
ώρες: 8.30 12.00
Γεώργιος Κυριαφίνης (Επιμελητής Α'),

Ζήση Αννα (Επιμελητής Β')
Ογκολογικό Ω.Ρ.Λ. Ιατρείο κάθε Τρίτη
ώρες: 11.00 13.30
Στέφανος Τριαρίδης (Καθηγητής),

Ραχωβίτσας Δημήτριος, (Επιμελητής Β'),

Τσιρόπουλος Γαβριήλ, (Επιμελητής Α')
Ιατρείο Ρινολογίας και Αλλεργιολογίας και Οσφρητικών Διαταραχών κάθε Δευτέρα
ώρες: 09.00 12.00
Ραχωβίτσας Δημήτριος (Επιμελητής Β'),
Τσινασλανίδου Ζηνοβία
Κοχλιακών εμφυτευμάτων κάθε Δευτέρα, Τρίτη, Παρασκευή
ώρες: 9.00- 10.15
Γεώργιος Κυριαφίνης (Επιμελητής Α'),

Γεώργιος Ψύλλας (Επικ. Καθηγητής)
Διαταραχών Φωνής και Κατάπωσης κάθε Δευτέρα
ώρες: 09.00- 11.00

κάθε Τετάρτη
ώρες: 09.00- 11.00
Πρίντζα Αθανασία (Επίκ. Καθηγήτρια),

Κάρκος Πέτρος (Επικ. Καθηγητής)
Παρακολούθηση ασθενών Κλινικής
(Επανερχομενων)
κάθε Τρίτη, Παρασκευή
ώρες: 10.30- 12.30
Ζήση Άννα (Επιμ. Β'),

Στέφανος Τριαρίδης (Καθηγητής)
Ιατρείο Τραχηλικών Διογκώσεων κάθε Τετάρτη
ώρες: 11.30 - 13.30
Κάρκος Πέτρος (Επίκ. Καθηγητής),

Τσιρόπουλος Γαβριήλ, (Επιμελητής Α')
Ιατρείο Ροχαλητού & Υπνικής Άπνοιας κάθε Πέμπτη
ώρες: 12.00 - 13.30
Ζήση Άννα (Επιμελητής Β')
Ιατρείο Νευροωτολογίας & Διαταραχών Ισορροπίας κάθε Τετάρτη
ώρες: 11.00 - 13.00
Γεώργιος Ψύλλας (Επικ. Καθηγητής)
Ιατρείο Παθήσεων Προσωπικού Νεύρου κάθε Πέμπτη
ώρες: 11.00 - 13.00
Γεώργιος Ψύλλας (Επικ. Καθηγητής)
Ιατρείο Λιθίασης Σιελογόνων Αδένων κάθε Πέμπτη
ώρες: 11.00 - 12.00
Πρίντζα Αθανασία (Επίκουρη Καθηγήτρια) ,

Ζήση Άννα (Επιμελητής Β')



Οφθαλμολογική κλινική
Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Γλαυκωματικό Ιατρείο Κάθε Δευτέρα, Παρασκευή 8.30- 11.30 Τοπούζης Φώτιος (Καθηγητής),

Κώνστας Αναστάσιος (Καθηγητής)
Αμφιβληστροειδούς και Οφθαλμικών Φλεγμονών Δευτέρα
ώρες: 8.30-11.30
Τοπούζης Φώτιος (Καθηγητής)
Ηλικιακής Εκφύλισης της Ωχράς κάθε Τρίτη, Πέμπτη
ώρες: 8.30 - 11.30
Τοπούζης Φώτιος (Καθηγητής)
Διαβητικής Αμφιβληστροπάθειας και Αγγειακών Παθήσεων κάθε Τετάρτη και Παρασκευή
ώρες: 8.30- 11.30
Τοπούζης Φώτιος (Καθηγητής)
Κερατοειδούς, Οφθαλμικής επιφάνειας και ξηροφθαλμίας Κάθε Τετάρτη
ώρες: 8.30 -11.30
Κων/νος Μπομπορίδης (Επικουρος Καθηγητής)
Οφθαλμολογικό Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη, Πέμπτη
ώρες: 8.30- 11.30
Γεώργιος Μπαλανίκας (Διευθυντής)
Οφθαλμολογικό παίδων Κάθε Πέμπτη (8.30-10.00),
Παρασκευή (8.30-11.30)
Τοπούζης Φώτιος (Καθηγητής)
Κερατοειδους Κάθε Τρίτη
8.30- 11.30
Κων/νος Μπομπορίδης (Επικ. Καθηγητής)
Ογκολογίας Κάθε Πέμπτη
8.30- 10.00
Τοπούζης Φώτιος (Καθηγητής)
ΤΗΛ 2313 303462



Πυρηνική Ιατρική
Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Θεραπευτικό Ιατρείο Πυρηνικής Ιατρικής κάθε Δευτέρα, Τρίτη και Πέμπτη
ώρα: 09.00
 



Ακτινοθεραπευτικό
Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Ακτινοθεραπευτικής Ογκολογίας Καθημερινά
ώρες: 8.00 12.00
ΤΖΙΤΖΙΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ,

ΚΑΠΙΤΣΕΛΛΟ ΑΝΤΩΝΙΟ,

ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ



Συμπληρωματικά λειτουργούν τα Ιατρεία



ΩΡΛ κλινική
Ιατρείο Υπεύθυνοι ιατροί
Ακουολογικό Γεώργιος Ψύλλας (Επικουρος Καθηγητής)
Ακοής και Ισορροπίας Κυριαφίνης (Επιμελητής Α')


Καρδιολογική κλινική
Ιατρείο Υπεύθυνοι ιατροί
Κέντρο κόπωσης Σαββόπουλος Γρηγόριος (Δ/ντής ΕΣΥ)


Συμβουλευτικό Γραφείο Διατροφής
Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνη Διαιτολόγος
Συμβουλευτικό Γραφείο Διατροφής Kάθε Τρίτη ώρες 9.00 - 14.00

Οι αρμοδιότητες του ιατρείου αφορούν:
  • Τη διαμόρφωση διαιτητικών σχημάτων διατροφικής αγωγής ασθενών με νοσήματα που χρήζουν ειδικής δίαιτας (π.χ. παχυσαρκία, διαβήτης, καρδιαγγειακά νοσήματα, νεφροπάθειες κ.α.)
  • Την εκπαίδευση των ασθενών στις διαιτητικές οδηγίες
  • Την παρακολούθηση της πορείας της διαιτητικής αγωγής και την υπο-στήριξη των ασθενών στην προσπάθεια τους
  • Την πληροφόρηση και εκπαίδευση είτε του γενικού πληθυσμού είτε ειδικών ομάδων πληθυσμού, με ανάπτυξη συγκεκριμένων ομαδικών και ατομικών προγραάτων πρωτοβάθμιας φροντίδας υγείας σε επίκαιρα θέματα διατροφής
  • Την ανάπτυξη συνεργασιών με διάφορους φορείς ( ΥΠΕ, Κέντρα Υγείας, σχολεία, Πανεπιστήμιο, φορείς Τοπικής Αυτοδιοίκησης, Επιστημονικές Εταιρείες)
Παναγιώτογλου Αγγελική


Πιστοποιητικά Υγείας: Κάθε δεύτερο 15θήμερο των μηνών Μαρτίου, Ιουνίου, Σεπτεμβρίου, Δεκεμβρίου στο τηλέφωνο 2313 303330, τις ώρες 7:30 - 14:30, αποκλειστικά από την ημερομηνία έναρξης και μέχρι το τέλος του μήνα διάθεσης. Έναρξη ραντεβού 14/3/2019 για τον Μάρτιο, 13/6/2019 για τον Ιούνιο, 12/9/2019 για τον Σεπτέμβριο και 12/12/2019 για τον Δεκέμβριο.

Στην Α' Οφθαλμολογική η έκδοση Πιστοποιητικών Υγείας γίνεται καθ' όλη την διάρκεια των μηνών Ιούνιο και Δεκέμβριο.