Κλείστε ραντεβού στα Τακτικά Εξωτερικά Ιατρεία

Δείτε τους πίνακες με τα ωράρια των εξωτερικών ιατρείων όλων των κλινικών και τα τηλέφωνα στα οποία μπορείτε να επικοινωνείτε μαζί μας για ραντεβού

Τακτικά Εξωτερικά ιατρείαΓια να κλείσετε ραντεβού σε οποιοδήποτε απο τα παρακάτω ιατρεία παρακαλώ καλέστε στα
2310 993312, 2310 993313.



Σχεδιάγραμμα Πρόσβασης

Σχεδιάγραα Πρόσβασης στη Γραατεία Τακτικών Εξωτερικών Ιατρείων
Γραμματεία Εξωτερικών Ιατρείων


Σχεδιάγραα Πρόσβασης στη Γραατεία Τακτικών Εξωτερικών Ιατρείων

Συμβουλευτικό Γραφείο Διατροφής
Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Συμβουλευτικό Γραφείο Διατροφής Kάθε Τρίτη και Πέμπτη ώρες 8.00 15.00

Οι αρμοδιότητες του ιατρείου αφορούν:
  • Τη διαμόρφωση διαιτητικών σχημάτων διατροφικής αγωγής ασθενών με νοσήματα που χρήζουν ειδικής δίαιτας (π.χ. παχυσαρκία, διαβήτης, καρδιαγγειακά νοσήματα, νεφροπάθειες κ.α.)
  • Την εκπαίδευση των ασθενών στις διαιτητικές οδηγίες
  • Την παρακολούθηση της πορείας της διαιτητικής αγωγής και την υπο-στήριξη των ασθενών στην προσπάθεια τους
  • Την πληροφόρηση και εκπαίδευση είτε του γενικού πληθυσμού είτε ει-δικών ομάδων πληθυσμού, με ανάπτυξη συγκεκριμένων ομαδικών και ατομικών προγραάτων πρωτοβάθμιας φροντίδας υγείας σε επίκαιρα θέματα διατροφής
  • Την ανάπτυξη συνεργασιών με διάφορους φορείς ( ΥΠΕ, Κέντρα Υγείας, σχολεία, Πανεπιστήμιο, φορείς Τοπικής Αυτοδιοίκησης, Επιστημονικές Εταιρείες)
Γιαννουλάκη Παρθένα, Φωτιάδου Ελένη, Αδαμίδου Λίλιαν



Κλινική Αναισθησιολογίας και Εντατικής Θεραπείας
Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Ιατρείο Πόνου κάθε Τρίτη-Πέμπτη
ώρες 11.00-12.00
Δημήτριος Βασιλάκος (Καθηγητής, Δ/ντης),
Αννα Ζαραλίδου (Δ/ντρια),
Παναγιώτα Μαϊδάτση (Δ/ντρια)



Α΄ Κλινικής ΘώρακοςΚαρδιάς και Μεγάλων Αγγείων
Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Εξωτερικό Ιατρείο Καρδιοχειρουργικών περιστατικών κάθε Τρίτη, Πέμπτη
ώρες: 10.00-13.00
Δημήτριος Καμπούρογλου (Δ/ντής)
Εξωτερικό Ιατρείο Θωρακοχειρουργικών περιστατικών κάθε Δευτέρα, Τετάρτη
ώρες: 8.30-10.10
Χριστόφορος Φορούλης (Επίκουρος Καθηγητής)
Χειρουργικών Παθήσεων ΑΟΡΤΗΣ κάθε Τρίτη
ώρες: 10.00 - 12.00
Πασχάλης Τόσιος (Επίκουρος Καθηγητής)
Μηχανικής υποστήριξης καρδιακής ανεπάρκειας κάθε Πέμπτη
ώρες: 9.00-10
Πολυχρόνης Αντωνίτσης (Λέκτωρας)



Α΄ Καρδιολογικής Κλινικής
Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Τακτικό ιατρείο κάθε Δευτέρα 12.00-14.00
κάθε Τρίτη 10.00 - 12.00
κάθε Τετάρτη 10.00-12.00
κάθε Πέμπτη 10.00-12.00
κάθε Παρασκευή 12.00-14.00
Iωάννης Γκουράσας
Γρηγόριος Σαββόπουλος (Δ/ντής),
Γεώργιος Γιαννόγλου,
Τάκης Κάρουλας,
Γεώργιος Καζινάκης (Δ/ντής),
Περικλής Κουνατιάδης (Δ/ντής)
Ανθεκτικής Υπέρτασης κάθε Τρίτη
ώρες: 12.00-14.00
Αντώνης Ζιάκας (Αν. Καθηγητής)
Έλεγχος Βηματοδοτών κάθε Δευτέρα
ώρες: 10.00-12.00
Στυλιανός Παρασκευαΐδης (Δ/ντής)
Γεώργιος Ευθυμιάδης (Επίκουρος Καθηγητής)
Λιποδολογικό κάθε Παρασκευή 
ώρες: 10.00-12.00
Αμαλία Μπουφίδου (Δ/ντρια)
Συγγενών Καρδιοπαθειών Ενηλίκων Κάθε Τρίτη
ώρες: 12.00-14.00
Χαράλαμπος Καρβούνης (Καθηγητής-Δ/ντής)
Ιατρείο Μυοκαρδιοπαθειών και Καρδιακής Ανεπάρκειας κάθε Τετάρτη
ώρες: 12.00-14.00
Γεώργιος Ευθυμιάδης (Επίκουρος Καθηγητής)
Iατρείο Πνευμονικής Υπέρτασης κάθε Πέμπτη
ώρες: 12.00-14.00
Χαράλαμπος Καρβούνης (Καθηγητής-Δ/ντής),
Γεώργιος Γιαννακούλας (επιστημονικός συνεργάτης)
Ιατρείο Βαλβιδοπαθειών και Στεφανιαίας νόσου κάθε Πέμπτη
ώρες: 12.00-14.00
Σταύρος Χατζημιλτιάδης



Α΄ Νευρολογικής Κλινικής
Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Νευρολογικό Ιατρείο κάθε Δευτέρα, Τετάρτη, Παρασκευή
ώρες: 9.30-11.10
Αριστείδης Ζαφειρόπουλος (Καθηγητής)
Ειδικό εξωτερικό ιατρείο Αλλαντικής Τοξίνης σε Νευρολογικές Παθήσεις κάθε Παρασκευή
ώρες 10.00-13.00
Θωμάς Τέγος (Επίκουρος Καθηγητής),
Μαριάνθη Αρναούτογλου (Επίκουρη Καθηγήτρια)
Απομυελινωτικών Νοσημάτων-Σκλήρυνσης κάθε Δευτέρα
ώρες: 11.00-13.00
Ευφροσύνη Κουτσουράκη (Επίκουρη Καθηγήτρια)
Κεφαλαλγίας κάθε Τρίτη
ώρες: 10.00-11.00
Φωτίου Δημήτριος
Ανοιας και Νόσου Alzheimer κάθε Τρίτη
ώρες: 9.00-12.30
Κώστα Βασιλική (Καθηγήτρια)
Διαταραχών ύπνου κάθε Πέμπτη
ώρες: 9.00-12.00
Αλγεροπυλος Πέτρος
Διαταραχών κινητικότητας και Νόσος Πάρκινσον κάθε Τετάρτη
ώρες: 11.00-13.00
Μαριάνθη Αρναούτογλου (Επίκουρη Καθηγήτρια)
Ιατρείο Επιληψίας κάθε Πέμπτη
ώρες: 9.00-13.00
Μάρθα Σπηλιώτη (Λέκτορας)
Αννα Καρλοβασίτου
Αγγειακών Εγκεφαλικών Επεισοδίων κάθε Πέμπτη
ώρες: 11.00-14.40
Θωμάς Τέγος (Επίκουρος Καθηγητής)
Παρεγκεφαλιδικές παθήσεις κάθε Δευτέρα
ώρες: 12.30-14.00
Ευφροσύνη Κουτσουράκη (Επίκουρη Καθηγήτρια)



Β΄ Νευρολογικής Κλινικής
Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Δυστονίας κάθε Τετάρτη
ώρες: 11.00-13.00
Στέφανος Τσούνης (Δ/ντης)
Νευρολογικό Ιατρείο Κάθε Τρίτη, Τετάρτη, Πέμπτη
ώρες: 9.00-11.00
Θεόδωρος Καραπαναγιωτίδης (Λέκτορας ΑΠΘ)
Παναγιώτης Ιωαννίδης (Λέκτορας)
Αφράντου Θεοδώρα
Ανοιας και συναφών διαταραχών κάθε Τετάρτη
ώρες: 12.00-13.00
Παναγιώτης Ιωαννίδης (Λέκτορας)
Πολλαπλής Σκλήρυνσης κάθε Δευτέρα
ώρες 9.00-11.40
Νικόλαος Γρηγοριάδης (Αν. Καθηγητής)
Εξωπυραμιδικά νοσήματα κάθε Δευτέρα
ώρες: 11.00-12.30
Νικόλαος Γρηγοριάδη (Αν. Καθηγητής)
Επιληψίας κάθε Παρασκευή
ώρες: 11.00-13.00
Στέφανος Τσούνης (Δ/ντης)
Νευρομυϊκών Νοσημάτων Ενηλίκων κάθε Δευτέρα
ώρες: 10.00-13.00
Βασίλειος Κιμισκίδης (Επίκουρος Καθηγητής)
Επιληψίας και εργαστ. Νευροφυσιολογίας κάθε Τρίτη
ώρες: 09.00-13.00
Βασίλειος Κιμισκίδης (Επίκουρος Καθηγητής)



Α΄ Νευροχειρουργικής Κλινικής
Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Ιατρείο Νευροχειρουργικής κάθε Δευτέρα, Τετάρτη, Πέμπτη
ώρες: 10.00-11.30
Αθανάσιος Σπηλιωτόπουλος (Δ/ντής)
Ιωάννης Μπαλογιάννης (Επιμελητής Α')
Νικόλαος Φόρογλου (Επίκουρος Καθηγητής)/td>
Νευροογκολογικό ιατρείο κάθε Τετάρτη
ώρες: 11.30-13.00
Νικόλαος Φόρογλου (Επίκουρος Καθηγητής)
Σπονδυλικής στήλης κάθε Δευτέρα
ώρες: 11.30-13.10
Αθανάσιος Σπηλιωτόπουλος (Δ/ντής)



Α΄ Παθολογικής Κλινικής
Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Εξωτερικό Ενδοκρινολογικό Ιατρείο κάθε Δευτέρα, Παρασκευή
ώρες: 10.00-12.30
Μαρία Γιαβροπούλου (Επιμελητής Β')
Ιδιοπαθών Φλεγμονής Εντέρου κάθε Παρασκευή
ώρες: 10.00-12.00
Γεώργιος Γερμανίδης (Λέκτορας)
Ιατρείο Διαβήτη κάθε Πέμπτη, Παρασκευή
ώρες: 10.00-12.00
Καλλιόπη Κωτσα (Λέκτορας)
Τακτικό Εξωτερικό Ιατρείο Αρτηριακής Υπέρτασης κάθε Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη, Πέμπτη, Παρασκευή
ώρες: 9.00-11.00
Παντελής Ζεμπεκάκης (Αναπληρωτής Καθηγητής)
Νικόλαος Σαββίδης
Εξωτερικά Ιατρεία Ειδικών Λοιμώξεων κάθε Τρίτη, Πέμπτη
ώρες: 9.00 - 11.00
Παναγιώτης Κολλάρας (Επιμελητής Α')
Συμεών Μεταλλίδης (Λέκτορας)
Θεόφιλος Χρυσανθίδης (Επιμελητής Β')
Ηπατολογικό Εξωτερικό Ιατρείο κάθε Τετάρτη
ώρες: 8.00-11.00
Γεώργιος Γερμανίδης (Λέκτορας)
Οστεοπόρωση ενδοκρινολογικού Κάθε Δευτέρα, Τρίτη
ώρες 10.00-12.30
Ιωάννης Γιώβος (Καθηγητής)
Εξωτερικό Ιατρείο Λοιμώξεων κάθε Τρίτη, Πέμπτη 
ώρες: 9.00-10.40
Συμεών Μεταλλίδης (Λέκτορας)
Αφροδίτη Τσώνα (Επιμελητής Α')
Παρακεντήσεις Θυρεοειδούς αδένα κάθε Τρίτη
ώρες: 9.30-11.30
Ιωάννης Γιώβος (Καθηγητής)
Παχυσαρκίας Ενδοκρινολογικού κάθε Τετάρτη
ώρες: 08.30-10.30
Ιωάννης Γιώβος (Καθηγητής)
Νεφρολογικό Εξωτερικό Ιατρείο Κάθε Δευτέρα, Τρίτη, Πέμπτη
ώρες: 9.00-11.00
Αθανάσιος Σιούλης
Βασίλειος Λιακόπουλος (Λέκτορας)
Σαββίδης Νικόλαος (Επιμελητής Α')
Νεφρολογικό Μεταμοσχευμένων κάθε Τρίτη
ώρες: 9.00 10.10
Αθανάσιος Σιούλης
Μεσογειακής και Δρεπανοκυτταρικής αναιμίας Καθημερινά
ώρες: 8.00
Χαλκιά Παναγιώτα
Δέσποινα Παντελίδου (Δ/ντρια ΕΣΥ)
Αιματολογικό Εξωτερικό Ιατρείο κάθε Πέμπτη
ώρες: 9.00 - 11.30
Μαρία Παπαιωάννου (Επίκουρη Καθηγήτρια)
Αιματολογικό Εξωτερικό Ιατρείο κάθε Δευτέρα
ώρες: 10.00 14.00
Δέσποινα Παντελίδου (Δ/ντρια ΕΣΥ)
τηλ.994845
Αιματολογικό Εξωτερικό Ιατρείο κάθε Τετάρτη
ώρες: 9.00 14.00
Παντελή Χαλούδη (Επιμελητής Α')
τηλ. 993277
Ηπατολογικό Εξωτερικό Ιατρείο κάθε Πέμπτη
ώρες: 8.30. 11.00
Γεώργιος Γερμανίδης (Λέκτορας)
Εξωτερικό Ιατρείο Παθολογίας κάθε Τρίτη, Πέμπτη  
ώρες: 9.00 11.30
Αντώνιος Σοφός (Δ/ντης)
Κλινικής Ανοσολογίας κάθε Δευτέρα
ώρες: 9.00-11.30
Μιχαήλ Δανιηλίδης
Οδοντιατρείο Ειδικών Λοιμώξεων κάθε Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη, Πέμπτη
ώρες: 8.30
Χάρης Χάρης (Επιμελητής Α')
Εφηβικών Διαταραχών και Ανάπτυξης κάθε Τετάρτη
ώρες: 11.00 - 14.00
Καλλιόπη Κώτσα (Επίκουρη Καθηγήτρια)
Νοσημάτων συνδετικού ιστού κάθε Πέμπτη
ώρες: 09.00 - 12.00
Μιχαήλ Δανιηλίδης



Β΄ Παιδιατρικής Κλινικής
Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Αιματολογικό Ογκολογικό Ιατρείο Παίδων κάθε Δευτέρα
ώρες: 9.00-10.00
Θεοδότης Παπαγεωργίου (Διευθυντής Ε.Σ.Υ.)
Εανουήλ Χατζηπαντελής (Επίκουρος Καθηγητής Α.Π.Θ.)
Ογκολογικό Ιατρείο Παίδων καθημερινά, ώρες
9.00-11.00
Θεοδότης Παπαγεωργίου (Διευθυντής Ε.Σ.Υ.)
Εανουήλ Χατζηπαντελής (Επίκουρος Καθηγητής Α.Π.Θ.)
Ανοσολογικό Ιατρείο Παίδων κάθε Δευτέρα
ώρες: 10.00-12.00
Μαρία Χατζηστυλιανού (Καθηγήτρια Α.Π.Θ.-Διευθύντρια Κλινικής)
Ιατρείο Ρευματικών Νοσημάτων των Παίδων κάθε Δευτέρα
ώρες: 11.00-13.00
Μαρία Χατζηστυλιανού (Καθηγήτρια Α.Π.Θ., Διευθύντρια Κλινικής)
Ιατρείο Υπέρτασης Παίδων Εφήβων κάθε Δευτέρα
ώρες: 12.00 13.30
Μαρία Στάμου (Διευθύντρια Ε.Σ.Υ.)
Ιατρείο Νευρομυϊκών Παθήσεων (MDA Hellas) κάθε Δευτέρα
ώρες: 9.00-11.00
Βασίλειος Κιμισκίδης (Επίκουρος Καθηγητής)
Νευρολογικό Ιατρείο Παίδων κάθε Τρίτη
ώρες: 9.00-11.00
Ευάγγελος Παύλου (Επίκουρος Καθηγητής Α.Π.Θ.)
Ευτέρπη Παυλίδου (Επιμελήτρια Β' Ε.Σ.Υ.)
Καρδιολογικό Ιατρείο Παίδων (Εργαστήριο Υπερηχοκαρδιογραφίας) κάθε Τρίτη, Πέμπτη
ώρες: 10.00-12.00
Ανδρέα Γιαννόπουλος (Επίκουρος Καθηγητής Α.Π.Θ.)
Γενετική Συμβουλευτική κάθε Τετάρτη
ώρες: 9.00-11.00
κα Φιδάνη Στυλιανή (Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Α.Π.Θ.)
Ιατρείο Πρόληψης Καρδιαγγειακών Νοσημάτων κάθε Τετάρτη
ώρες: 10.00-11.10
Αρετή Μακέδου (Καθηγήτρια Α.Π.Θ.)
Ανδρέας Γιαννόπουλος (Επίκουρος Καθήγητης Α.Π.Θ.)
Νεφρολογικό Ιατρείο Παίδων κάθε Τετάρτη
ώρες: 9.00-10.30
Μαρία Στάμου (Διευθύντρια Ε.Σ.Υ.)
Παιδιατρικό- Πιστοποιητικά Κάθε Δευτέρα, Τετάρτη, Παρασκευή
ώρες: 9.00
Μαρία Χατζηστυλιανού (Καθηγήτρια Α.Π.Θ.)
Τακτικό Εξωτερικό Ιατρείο Κάθε Δευτέρα, Τετάρτη, Παρασκευή
ώρες: 9.00-13.00
Μαρία Χατζηστυλιανού (Καθηγήτρια Α.Π.Θ.)
Ζαχαρούλα Καραμπούτα (Επιμελήτρια Α')
Ευτέρπη Παυλίδου (Επιμελήτρια Β')
Παιδικού Διαβίτη Κάθε Τρίτη
ώρες: 8.30-11.00
Ζαχαρούλα Καραμπούτα (Επιμελήτρια Α')
Παιδοενδοκρινολογικού - Παχυσαρκείας Κάθε Πέμπτη
ώρες: 8.30-11.00
Ζαχαρούλα Καραμπούτα (Επιμελήτρια Α')



Α΄ Προπαιδευτικής Παθολογικής Κλινικής
Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Παθολογικό κάθε Δευτέρα, Τετάρτη, Παρασκευή
ώρες: 8.30 13.30
Απόστολος Χατζητόλιος (Καθηγητής-Δ/ντής), Χρήστος Σαββόπουλος (Επίκουρος Καθηγητής) και Κωνσταντίνος Τζιόμαλος (Λέκτορας)
Ιατρείο Λιπιδίων κάθε Πέμπτη
ώρες: 8.30- 11.00 
Απόστολος Χατζητόλιος (Καθηγητής-Δ/ντής), Χρήστος Σαββόπουλος
Υπερτασιολογικό κάθε Δευτέρα, Πέμπτη
ώρες: 10.00 14.00
Απόστολος Χατζητόλιος (Καθηγητής-Δ/ντής) και Χρήστος Σαββόπουλος
Διαβητολογικό κάθε Δευτέρα, Τετάρτη, Πέμπτη, Παρασκευή
ώρες: 8.30 13.30
Τριαντάφυλλος Διδάγγελος (Επίκουρος Καθηγητής) και Φώτιος Ηλιάδης (Λέκτορας)
Γαστρεντερολογικό Ηπατολογικό κάθε Τρίτη, Παρασκευή
ώρες: 8.30- 13.30
Ανδρέας Πρωτόπαπας (Επιμελητής Α')
Αιμόστασης κάθε Τρίτη
ώρες: 11.00 14.00
Φώτιος Γκιρτοβίτης (Επιμελητής Α')
Αιματολογικό κάθε Δευτέρα
ώρες: 9.30 14.00
Βασίλειος Περιφάνης (Λέκτορας)
Αιματολογικό κάθε Τρίτη
ώρες: 10.30 14.00
κα Γεωργία Καϊάφα (Λέκτορας)
Παθήσεις οστών και αρθρώσεων κάθε Τρίτη
ώρες: 11.00 14.30
κα Αλεξάνδρα Αδαμίδου (Λέκτορας)
Α.Ε.Ε. Αγγειακών εγκεφαλικών παθήσεων κάθε Τετάρτη
ώρες: 11.00 14.30
Απόστολος Χατζητόλιος (Καθηγητής-Δ/ντής), Χρήστος Σαββόπουλος και Κωνσταντίνος Τζιόμαλος (Λέκτορας)
Νεφρολογικό κάθε Τετάρτη, Παρασκευή
ώρες: 8.30 11.30
Ιωάννης Καλεβρόσογλου (Δ/ντης)
Μεταβολισμού και Παχυσαρκίας κάθε Τετάρτη
ώρες: 12.30 13.50
Σαββόπουλος Χρήστος
Διακοπής Καπνίσματος κάθε Τετάρτη
ώρες: 13.00 - 14.00
Σαββόπουλος Χρήστος



Α΄ Προπαιδευτικής Χειρουργικής Κλινικής
Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Παχέος εντέρου κάθε Τρίτη
ώρες: 10.00 12.30
Αντώνιος Μιχαλόπουλος (Αν. Καθηγητής) και Ελευθέριος Καραμανλής (Επιμελητής Α')
Ήπατος Χοληφόρων- Παγκρέατος κάθε Τετάρτη
ώρες: 11.00 13.30
Κωνσταντίνος Παπαπολυχρονιάδης (Αν. Καθηγητής) και Δανιήλ Παραμυθιώτης (Λέκτορας)
Μαστού κάθε Δευτέρα, Πέμπτη  
ώρες: 10.00 11.40
Βασίλειος Παπαδόπουλος (Αν. Καθηγητής)
Διαγνωστικών και Επεμβατικών Ενδοσκοπήσεων καθημερινά 9.00 - 11.00 Αικατερίνη Κοτζάμπαση
Μελανώματος-Σπίλων κάθε Δευτέρα
ώρες: 11.00 - 13.00
Παπαδόπουλος Βασίλειος (Αν. Καθηγητής)
Αγγειοχειρουργικής κάθε Τετάρτη, Παρασκευή
ώρες: 9.30 12.50
Κατσαμούρης Αστέριος (Καθηγητής), Κτενίδης Κυριάκος
Ορθοπεδικής κάθε Τετάρτη
ώρες: 9.00-12.00
Ηρακλής Ιτσιόπουλος (Επιμελητής Β')
Γενικής Χειρουργικής κάθε Δευτέρα, Πέμπτη
ώρες: 9.00 12.20
Ελευθέριος Καραμανλής (Επιμελητής Α')



Γ΄ Χειρουργικής Κλινικής
Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Εξωτερικό Ιατρείο Γενικής Χειρουργικής κάθε Τρίτη, Παρασκευή
ώρες: 10.00-12.30
Νικόλαος Τζιρής (Καθηγητής),
Ισαάκ Κεσίσσογλου (Αν.Καθηγητής)
Ενδοκρινών Αδένων κάθε Τρίτη Γεώργιος Γκουτζαμάνης (Δ/ντής)
Εξωτερικό Ογκολογικό και Μαστολογικό Ιατρείο κάθε Παρασκευή
ώρες: 9.00
Κωνσταντίνος Σαπαλίδης (Λέκτορας)
Ορθοπαιδικό κάθε Παρασκευή
ώρες: 11.00-13.00
Οικονομίδης Στέργιος (Καθηγητής)



Γ΄ Ψυχιατρικής Κλινικής
Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Ψυχιατρικό καθημερινά
ώρες: 9.00 13.00
Μαυρίδης Θεοχάρης,
Κωνσταντίνος Φουντουλάκης (Επίκουρος Καθηγητής),
Προκόπιος Προκοπίου (Επιμελητής Α')
Ιατρείο Επανερχομένων κάθε Δευτέρα, Τρίτη, Πέμπτη
09.00 - 12.30
Ιωάννα Ιεροδιακόνου (Αν.Καθηγήτρια) - Προκόπιος Προκοπίου (Επιμελητής Α') τηλ. 993379
Ψυχοακουστικής κάθε Τρίτη
ώρες: 9.00-10.00
Βασιλική - Μαρία Ηλιάδου (Λέκτορας)
Ψυχιατρική εφήβων Καθημερινά 8.00 Νικόλαος Ζηλίκης (Καθηγητής)
Εξαρτήσεων Ψυχιατρικής κάθε Τετάρτη Ιωάννη Διακογιάννη (Αν.Καθηγητής) 994635
Ψυχογηριατρικό κάθε Παρασκευή
ώρες: 9.30 12.50
Στέργιος Καπρίνης
Παιδοψυχιατρικό Κάθε Δευτέρα, Τρίτη, Πέμπτη
ώρες: 11.00
Αμπατζόγλου Γρηγόριος (Καθηγητής)
Σεξουαλικών δυσλειτουργιών κάθε Πέμπτη
ώρες: 9.30 - 13.30
Προκόπιος Προκοπίου (Επιμελητής Α') - Αθανασιάδης
Ψυχοθεραπευτικό κάθε Τρίτη
ώρες: 9.00
κα Ιωάννα Ιεροδιακόνου - Μπένου (Αν.Καθηγήτρια) τηλ. 994637
Παρακολούθησης- Συμβουλευτικής κάθε Τρίτη
ώρες: 10.00 - 13.00
Ιωάννα Ιεροδιακόνου - Μπένου (Αν.Καθηγήτρια)
Ενέσιμων Αντιψυχ. Μακρ. Διάρκειας κάθε Τετάρτη, Παρασκευή
ώρες: 9.00 - 12.00
Προκόπιος Προκοπίου (Επιμελητής Α')




Α΄ Ωτορινολαρυγγολογικής Κλινικής
Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Τακτικό Ω.Ρ.Λ. Ιατρείο κάθε Δευτέρα, Τετάρτη, Πέμπτη
ώρες: 8.00 12.00
Γεώργιος Κυριαφίνης (Επιμελητής Β'),
Γαβριήλ Τσιρόπουλος (Επιμελητής Β'),
Ραχωβίτσας Δημήτριος
Ογκολογικό Ω.Ρ.Λ. Ιατρείο κάθε Τρίτη
ώρες: 11.00 13.30
Στέφανος Τριαρίδης (Επίκουρος Καθηγητής)
Ιατρείο Ρινολογίας Αλλεργιολογίας κάθε Παρασκευή
ώρες: 10.00 12.00
Ραχωβίτσας Δημήτριος
Κοχλιακών εμφυτευμάτων κάθε Τρίτη, Παρασκευή
ώρες: 9.00- 10.15
Μιλτιάδης Τσαλιγόπουλος (Αν.Καθηγητής / Δ/ντης),
Γεώργιος Ψύλλας (Λέκτορας),
Γεώργιος Κυριαφίνης (Επιμελητής Β')



Οφθαλμολογική κλινική
Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Γλαυκωματικό Ιατρείο Κάθε Πέμπτη, Παρασκευή 9.00- 12.15 Κώνστας Αναστάσιος Γεώργιος (Καθηγητής),
Τοπούζης Φώτιος (Αν. Καθηγητής)
Βυθού Δευτέρα, Τετάρτη
ώρες: 9.00-12.20
Οικονομίδης (Καθηγητής) - Μπραζίτικος
Οφθαλμικής επιφάνειας και ξηροφθαλμίας κάθε Τρίτη
ώρες: 9.00 - 10.40
Κων/νος Μπομπορίδης (Λέκτορας)
Οφθαλμολογικό κάθε Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη, Πέμπτη
ώρες: 9.30- 11.10
Στέφανος Μαλούτας (Δ/ντης),
Γεώργιος Μπαλανίκας (Επιμελητής Α'),
Σάββας Διάφας (Επιμελητής Α')
Οφθαλμολογικό παίδων Κάθε Τετάρτη
ώρες: 9.00- 11.00
Δούδου (Αν. Καθηγήτρια)
Οφθαλμολογικό παίδων Κάθε Δευτέρα
ώρες: 9.20- 12.20
Νικόλαος Ζιάκας
Οφθαλμολογικό παίδων Κάθε Τρίτη
ώρες: 9.00 -11.00
Βάια Μόσχου (Αν. Καθηγήτρια)



Ακτινοθεραπευτικό
Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Ακτινοθεραπευτικής Ογκολογίας Καθημερινά
ώρες: 8.00 12.00
Πιστεύου - Γομπάκη Κυριακή (Καθηγήτρια, Δ/ντρια)



Συμπληρωματικά λειτουργούν τα Ιατρεία



ΩΡΛ κλινική
Ιατρείο Υπεύθυνοι ιατροί
Ακουολογικό Τσαλιγόπουλος, Ψύλλας (Λέκτορας)
Ακοής και Ισορροπίας Τσαλιγόπουλος, Ψύλλας (Λέκτορας), Κυριαφίνης (Επιμελητής Β')


Καρδιολογική κλινική
Ιατρείο Υπεύθυνοι ιατροί
Κέντρο κόπωσης Σαββόπουλος
Στεφανιογραφίες Κάρουλας Τάκης (Δ/ντής), Χατζημιλτιάδης Σταύρος (Αν.Καθηγητής)


Ψυχιατρική κλινική
Ιατρείο Υπεύθυνοι ιατροί
Ουσιο-εξαρτήσεων Διακογιάννης (Αν.Καθηγητής)
Ειδικά Ιατρεία Ψυχιατρικής Ζηλίκης (Καθηγητής), Νηματούδης (Καθηγητής / Δ/ντης)


Πιστοποιητικά Υγείας: Δεύτερο 15θήμερο των μηνών Μαρτίου, Ιουνίου, Σεπτεμβρίου, Δεκεμβρίου